Wyścigi Konne

Szczepan Mazur - chłopak, który jako jeden z nielicznych na świecie, w bardzo szybkim czasie i młodym wieku osiągnął tytuł dżokeja – najwyższy stopień jeździecki. Urodził się 5 maja 1995 w Brzegu Dolnym, dzieciństwo spędził w Księginicach, gmina Miękinia.
Konno zaczął jeździć w wieku 15 lat, zaś rok później zaczął się ścigać na torach wyścigowych w Polsce. Zaledwie dwa lata później w wieku 17 lat wygrywa prestiżową i znaną gonitwę – Derby na warszawskim Służewcu, na klaczy Natalie of Budysin trenowanej przez Adama Wyrzyka.W 2012 roku został laureatem nagrody "Jeździec Roku". W następnym roku (2013) wygrał swoją 100. gonitwę w karierze jeźdźca uzyskując tym samym stopień dżokeja, zaś miesiąc później wygrywa najważniejszą gonitwę na Służewcu – Jubileuszową Setną Wielką Warszawską, na Patronusie, trenowanym przez Andrzeja Walicekiego. ZOBACZ!

Sezon 2013 i 2014 zakończył się dla Szczepana pierwszym miejscem w czempionacie jeźdźców (najwięcej wygranych gonitw).

W październiku 2014 roku Szczepan wyjechał do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie na co dzień trenuje konie i startuje w wyścigach konnych. Do tej pory udało mu się wygrać trzy gonitwy.